Nowości Kögel na baumie

fot. Kögel

W czasie tegorocznych targów bauma producent zaprezentował wywrotkę Kögel Trucker Tipper (KTT). Zaleta KTT to rama o zoptymalizowanej wadze i ładowności oraz wywrotka wannowa wykonana ze specjalnej kombinacji materiałów.

Prezentowana na targach 3-osiowa wywrotka wannowa o pojemności ładunkowej 24 m³ to wariant z dnem o grubości 4 mm ze stali Hardox 450, ściany boczne wykonano z odpornej na zużycie blachy aluminiowej o grubości 5 mm, a ścianę tylną z bardzo wytrzymałej blachy aluminiowej o grubości 7 mm. Połączenie to nadaje się najbardziej do przewozu materiałów budowlanych, takich jak tłuczeń czy żwir. W porównaniu z wywrotką wannową firmy Kögel ze stalowymi ścianami bocznymi o grubości 4 mm i stalową ścianą tylną również o grubości 4 mm można dzięki nowym burtom i ścianie tylnej z aluminium zaoszczędzić do 430 kg masy własnej.

Kögel Trucker Tipper  jest łatwa w obsłudze. Prezentowany na targach model miał opcjonalnie zamontowane wielokomorowe światła tylne Led Luxima firmy Kögel z wbudowanym monitorowaniem tyłu pojazdu, a także napędzaną oś SAF TRAK jako wspomaganie jazdy po pochyłościach i trudnym terenie.

Aby zapewnić jeszcze większą ładowność, naczepa Kögel Trucker Tipper ma lekkie wyposażenie, takie jak aluminiowe felgi i aluminiowe zbiorniki powietrza. Produkt prezentowany na targach bauma 2019 miał wyposażenie specjalne, takie jak skrzynka narzędziowa, pomost obsługowy, plandeka rolowana, oś podnoszona oraz migające boczne światła sygnalizacyjne w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i uniknięcia wypadków przy skręcaniu. W naczepie Kögel Trucker Tipper całą ramę pojazdu i wannę przed korozją trwale chroni technologia nanoceramiczna oraz powłoka KTL pokryta dodatkową warstwą lakieru UV.