Nowy olej bazowy Petronas zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2

fot. Petronas

Firma Petronas Lubricants International(PLI) wprowadziła na rynek olej bazowy ETRO+, który charakteryzuje się większą energooszczędnością, a więc pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć emisję CO2.

Olej bazowy ETRO+ jest wykorzystywany w gotowych olejach silnikowych marki Petronas, ale mogą go stosować także inni wiodący producenci środków smarnych na świecie. To element zaangażowania marki PLI w opracowywanie olejów, które sprostają dzisiejszym i przyszłym wyzwaniom energetycznym. Olej bazowy stanowi średnio od 60 do 80% gotowego oleju silnikowego. Z kolei najważniejszym składnikiem wysokiej jakości, energooszczędnego oleju są drogie polialfaoleiny (PAO).

ETRO+ to gotowe, dostępne rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące ograniczenia emisji CO2 dzięki wysokiemu wskaźnikowi lepkości, niskiej temperaturze płynięcia i odporności na odparowanie. Produkt został wprowadzony na rynek, by zapewnić szeroki dostęp do zrównoważonych i czystych rozwiązań.

Olej bazowy ETRO+ jest produkowany w specjalnie przystosowanej do tego celu fabryce olejów Grupy III w Malezji. Wprowadzenie ETRO+ zbiegło się z 10. rocznicą uruchomienia produkcji olejów bazowych przez Petronas.