122 autobusy miejskie MAN CNG dla Kairu

MAN Truck & Bus

Autobusy miejskie MAN z napędem CNG są szczególnie atrakcyjne ze względu na ich ekologiczny charakter i ekonomiczną eksploatację – te dwa aspekty zadecydowały o zamówieniu 122 autobusów na gaz ziemny przez przedsiębiorstwo transportowe Cairo Transport Authority (CTA). Autobusy powstają we współpracy z lokalnym importerem KastourEgypt for Industry & Trading, który już na początku grudnia 2018 dostarczył dwa pierwsze autobusy CNG firmie CTA. Dostawa kolejnych 60 autobusów planowana jest na lipiec 2019, a ostatnia partia powinna być przekazana w pierwszym kwartale 2020.

Podstawę autobusów miejskich stanowi podwozie MAN typu A69. To dwuosiowe niskopodłogowe podwozie napędzane jest silnikiem o mocy 310 KM (228 kW) spełniającym wymagania normy spalinowej EEV. Dla firmy transportowej Cairo Transport Authority istotne były również aspekty bezpieczeństwa. Spełnienie wymagań w tym zakresie zapewniają liczne systemy wspomagania, na przykład elektroniczny układ hamowania (EBS). Ponadto autobusy wyposażone są między innymi w hamulce tarczowe i automatyczną gaśnicę w komorze silnika.
W egipskiej metropolii, w której codziennie ponad 20 milionów ludzi korzysta ze środków publicznego transportu miejskiego, istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne i bezpieczne środki transportu zgodne
z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne autobusy CNG spełniają te kryteria, ponadto charakteryzują się one długimi interwałami przeglądów, wygodnym serwisowaniem i niskimi nakładami na paliwo.
– mówi Adel Lünz, Head of MAN Center NWC Africa

Automatyczna skrzynia biegów ZF EcoLife ze zintegrowanym retarderem hydraulicznym pozwala na spełnienie wymagań w zakresie zrównoważonej, ekonomicznej, a także cichej jazdy. Sterowane elektronicznie zawieszenie pneumatyczne (ECAS) zwiększa komfort jazdy i ułatwia pasażerom wsiadanie do autobusu dzięki wygodnemu opuszczaniu podwozia po stronie drzwi. Pojazd ma 33 miejsca siedzące i 67 miejsc stojących.

Podwozie MAN jest idealnie dostosowane do indywidualnych wymagań klienta i rynku. Wyświetlacz na desce rozdzielczej przy stanowisku kierowcy podaje informacje w języku arabskim. Ponadto zabudowa niskopodłogowego autobusu została zaprojektowana w ścisłej współpracy między egipskim wykonawcą KastourEgypt for
Industry & Trading i ekspertami MAN Truck & Bus.

MAN Truck & Bus