Nowy wygląd Gatesautocat.com

fot. Gates

Firma Gates zmodyfikowała internetowy katalog części, udoskonalając wyszukiwarkę oraz wprowadzając nowe funkcje istotne z punktu widzenia warsztatów niezależnych.

Prosty pasek wyszukiwania zastąpi wszystkie rozwijane pola wyboru, umożliwiając użytkownikom szybkie i łatwe wytypowanie odpowiednich numerów części oferowanych przez Gates do danego pojazdu. Dodatkowo na stronie znajdą się kompleksowe informacje dotyczące części, odnośniki do biuletynów i wskazówek technicznych. Użytkownicy będą mieli również możliwość stworzenia katalogu części odpowiadającego indywidualnym potrzebom.

Katalog Gatesautocat.com jest intuicyjny i opracowany dla użytkowników szukających dostępu do ważnych informacji w krótkim czasie. Niezależnie od tego, czy wyszukiwanie dotyczy części do aut osobowych, ciężarówek czy pojazdów rekreacyjnych, rozpoczyna się w tym samym miejscu. Nawigacja po stronie jest szybka i prosta. Korzystając z centralnego paska, użytkownicy mogą wprowadzić numer OE bądź numer części składowej danego układu Gates dla uzyskania podglądu oferowanego asortymentu. Wyszukiwanie przez podanie marki, modelu pojazdu lub numeru części odbywa się równie szybko. Innym sposobem identyfikacji odpowiedniej części jest wybór z listy producenta pojazdu, a następnie wskazywanie w kolejnych kolumnach modelu, rocznika, wersji, kodu silnika, rodzaju paliwa.

Szczegółowe dane

Najnowsza wersja Gatesautocat.com to znacznie więcej, niż zwykły katalog: jest to kompletna baza danych zawierająca pełne arkusze produktów. Na przykład jeżeli jakiś element występuje w zestawie paskowym, katalog wskaże teraz odpowiedni zestaw powiązany. Jednym kliknięciem można wyświetlić pełną zawartość zestawu, zweryfikować daną część składową oraz uzyskać informację o jej roli w układzie napędowym. Rozwiązanie to może sprzyjać dalszej promocji wymiany dedykowanych zestawów, a nie tylko pojedynczych części układu.

Narzędzia internetowe i wsparcie

Nowy, przyjazny użytkownikowi formularz kontaktowy ułatwia zadawanie bezpośrednich pytań odpowiednim specjalistom Gates. Filmy techniczne są dostępne po kliknięciu łącza do serwisu YouTube i pozwalają lepiej zrozumieć sposób użycia produktów. Nowy kreator katalogu to niezwykle przydatne narzędzie pozwalające na opracowanie informacji o wybranych częściach w układzie przypominającym papierowy katalog. Funkcja ta generuje pliki w formacie PDF, które można pobierać i drukować. Umożliwia łatwe tworzenie katalogów odpowiadających indywidualnym potrzebom, zawierających dane dotyczące wybranych marek samochodów lub tych, które odpowiadają potrzebom warsztatu.

Ciągłe aktualizacje i rozwój

Katalog Gatesautocat.com będzie w pełni funkcjonalny przed końcem I kw 2019 r. Nowe funkcje systemu nie tylko zapewniają użytkownikom dostęp do kompleksowych i przydatnych treści, lecz umożliwiają także firmie Gates bieżącą aktualizację danych tuż po ich opracowaniu. Możliwość bieżącej aktualizacji online ogranicza zastosowanie katalogów papierowych.