The European Van Company na IAA 2018

Zabudowa FrigoBox jest łatwa w montażu, wydajna termicznie i bardzo lekka. Charakteryzuje się beznitową konstrukcją, anodowanymi profilami okalającymi oraz ramą tylną ze stali nierdzewnej (fot. The European Van Company)

The European Van Company, to międzynarodowa, znana i ceniona na rynku firma, specjalizująca się w produkcji izolowanych i kompozytowych paneli sandwichowych odpowiednich dla potrzeb transportu samochodowego, a także oferująca pełen zakres wysokiej jakości zabudów dla transportu chłodniczego, produktów głęboko mrożonych i transportu suchych frachtów. W tym roku na targach IAA w Hanowerze firma zaprezentowała najnowsze produkty swoich marek.

Pierwszy z nich to nowoczesna zabudowa FrigoBox Light (FB7i Light) marki PolyVan przeznaczona do transportu produktów w temperaturze od 0° do +10°, z globalnym współczynnikiem przenikania ciepła poniżej 0,7 W/m2K. Cechami charakterystycznymi zabudowy są: beznitowa konstrukcja, anodowane profile okalające oraz rama tylna ze stali nierdzewnej.

Panele, z których wykonywane są zabudowy FrigoBox Light to gładkie panele o estetycznym wyglądzie, produkowane na stołach próżniowych metodą „na mokro”. Estetyczny wygląd paneli sprawia, że nie wymagają już malowania. Zabudowa jest łatwa w montażu, dostępna w wersji zmontowanej (box) lub w zestawie do montażu (kit). Dzięki minimalnej masie własnej 4-metrowa zabudowa FrigoBox Light wraz z aluminiową ramą pośrednią waży tylko 540 kg.

Kolejna zabudowa marki DistriCool to idealne rozwiązanie dla większości współczesnych furgonów. Panele zabudowy są idealnie dopasowane do wnętrza pojazdu bez konieczności dodatkowych adaptacji. Montuje się ją łatwo i szybko za pomocą wysokiej jakości kleju poliuretanowego. Wraz z izolowanymi panelami dostarczane są wszystkie pozostałe poliestrowe elementy wykańczające (dla ramy i drzwi tylnych, drzwi bocznych przesuwnych, nadkoli, skrzyni na koło zapasowe itp.). Przestrzeń pomiędzy powłoką poliestrową paneli a stalowym poszyciem furgonu jest szczelnie wypełniona izolacją z pianki PU. Konstrukcja jest bezszwowa, higieniczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Zabudowa jest bardzo wydajna termicznie, a dzięki niewielkiej wadze elementów samonośnych i idealnej koncepcji paneli, gwarantuje maksymalną ładowność.

Kolejnym flagowym produktem firmy jest zabudowa PolyStarX (PSX) marki Aluvan – beznitowa, o lekkiej konstrukcji. Dzięki zintegrowanym gumowym uszczelkom wewnątrz aluminiowych profili, nie wymaga nakładania dodatkowego uszczelnienia między elementy zabudowy w trakcie montażu. Zabudowy PSX są dostępne z poszyciem wykonanym z największej na rynku gamy paneli kompozytowych lub aluminiowych, w każdym kolorze z palety RAL, z fabrycznie malowaną ramą tylną i profilami okalającymi. Producent może dostarczyć wstępnie zmontowane zabudowy lub zestawy montażowe, z podłogą i ramą pośrednią do pojazdów o tonażu do 12 t.

Opracowała Katarzyna Wachowiak

Beznitowa zabudowa PolyStarX (PSX) marki Aluvan. Nie wymaga dodatkowego uszczelnienia w trakcie montażu dzięki zintegrowanym gumowym uszczelkom wewnątrz aluminiowych profili (fot. The European Van Company)