Haldex na targach IAA 2018

Automatyczny regulator hamulców S-ABA (fot. Haldex)
LifeSeal+(fot. Haldex)

Na targach IAA Haldex zaprezentował sprawdzone produkty oraz nowe rozwiązania. Podobnie jak w przypadku innych wielkich producentów kluczowe zagadnienia przyszłości to dla Haldexu elektromobilność, autonomiczna jazda i inteligentne komponenty.

Wśród nowych technologii na stoisku prezentowano elektromechaniczne hamulce (EMB), obecnie testowane w autobusach miejskich, oraz szybko działające zawory hamulcowe (FABV) mogące współpracować z różnymi systemami. Ważny premierowy produkt to LifeSeal +, nowy siłownik hamulca sprężynowego z podwójną membraną do hamulców tarczowych. Jest to rozwiązanie do naczep dalekobieżnych, ale nadające się też do wywrotek budowlanych.

MpdulT (fot.Haldex)

Jednocześnie Hanower był dla Haldexu okazją, aby pochwalić się osiągniętą dotychczas pozycją na rynku. Podkreślano więc sukces hamulców z gamy ModulT, które sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy. Inne produkty z dorobku Haldex to automatyczny regulator hamulców  S-ABA, uniwersalny układu ABS, czy elektroniczny układ hamulcowy EB + z kontrolą ciśnienia w oponach.

Åke Bengtsson, szef firmy podsumował mocne strony firmy w następujący sposób:  Opracowujemy indywidualne rozwiązania w ścisłej współpracy z klientami. Nasze systemy są elastyczne, a przede wszystkim skalowalne, aby pasowały do szerokiej gamy konfiguracji pojazdów. To wyraźnie odróżnia nas od wielu naszych konkurentów, którzy oferują, by tak rzec, „skrzynki pod klucz”.

TPMS (fot. Haldex)