DAF otworzył lakiernię za 100 mln euro

fot. DAF

Nowa lakiernia znajduje się w Westerlo w Belgii. Stanowi część fabryki DAF działającej od roku 1966, produkującej kabiny i osie.

Nowy zakład należy do najnowocześniejszych na świecie. Będzie umożliwiał lakierowanie kabin na 3000 kolorów. Pracę wykonywać będą roboty z dyszami obrotowymi, wirującymi z prędkością 50 000 obr/min. Zastosowano też wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym specjalną metodę ograniczenia i wychwytu mgły lakierniczej podczas lakierowania kabin, zaawansowane technologie oczyszczania powietrza opuszczającego komorę lakierniczą oraz odzyskiwanie energii ze strumienia spalin w celu poprawy wydajności zakładu. Dzięki temu spadnie  zużycie lakieru i szkodliwych substancji, a możliwości produkcyjne wzrosną o 50%  – do 300 kabin dziennie.

Ta ważna inwestycja stanowi kontynuację naszej tradycji ustanawiania standardów branżowych w zakresie jakości produktu, obsługi klienta i ochrony środowiska – stwierdził podczas ceremonii otwarcia Mark Pigott, prezes PACCAR, dodając: W ciągu  ostatnich 15 lat firmy PACCAR i DAF zainwestowały ponad 600 mln euro w naszą fabrykę kabin i osi. Czeka nas bardzo jasna przyszłość.