2 × M – mocny duet

Tabor pojazdów firmy IMKOP liczy 100 samochodów i są to, oprócz nowo odebranych Arocsów, również ciągniki siodłowe obsługujące trasy międzynarodowe w spółce transportowej firmy. Ponadto IMKOP ma ponad 250 maszyn budowlanych, głównie wozideł, koparek, równiarek, spycharek, walców, czyli maszyn niezbędnych przy pracach drogowych, dzięki którym firma ta w obsłudze flotowej placów budów jest samowystarczalna (fot. K.Biskupska)

24 marca br. przed siedzibą Meiller Polska w Niepołomicach w szpalerze ustawiono 20 nowych pojazdów Arocs 8×8 w wersji Grounder z najnowszymi wywrotkami tylnozsypowymi half-pipe Meiller Kipper. To pierwsza duża seria nowych wywrotek na podwoziu Mercedesa przekazana polskiej firmie IMKOP z Ciecholew.

Firma IMKOP to spółka rodzinna, istniejąca w branży budowlanej od 1995 r. i zajmująca się transportem ciężarowym oraz budową dróg i autostrad. Najnowszy zakup właścicieli to 20 modeli Mercedes-Benz Arocs 4145 AK 8×8 w wersji Grounder zabudowanych najnowszymi wywrotkami tylnozsypowymi half-pipe firmy Meiller Kipper. „Wybraliśmy markę Mercedes-Benz, bo według nas producent oferuje najlepsze podwozie w konfiguracji 8×8 do pracy w trudnych warunkach terenowych” – krótko wyjaśnił Ireneusz Machuta, właściciel IMKOP, i dodał, że wywrotki firmy Meiller Kipper kupował praktycznie od początku istnienia swojego przedsiębiorstwa, jeszcze bezpośrednio z Niemiec, bo uważa, że ta marka jest najlepsza, wyróżnia się bezawaryjnością i, co ważne, nie traci na wartości w odsprzedaży.

Symboliczne kluczyki i pamiątkową miniaturę modelu zakupionego pojazdu z rąk Krzysztofa Adamiuka, dyrektora Meiller Polska(z prawej) i Grzegorza Kowalewskiego, przedstawiciela Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive (z lewej), odebrał Bartłomiej Machuta, współwłaściciel firmy IMKOP (fot. K.Biskupska)