Sprinter królem sprzedaży

fot. Daimler

W okresie między styczniem a marcem tego roku Mercedes-Benz Vans dostarczył klientom na całym świecie około 45 tys. egzemplarzy Sprintera. Model szczególnie dobrze sprzedawał się w Europie, niezłe wyniki zanotował też w Ameryce Łacińskiej i Rosji. Od 2006 r. sprzedano w sumie 3,3 mln samochodów.

Dzięki Sprinterowi oddział Mercedes-Benz Vans zanotował najlepszy pierwszy kwartał w swojej historii – w zakresie sprzedaży jednostkowej, przychodów i zysku EBIT – powiedział Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans.

Istotny czynnik wzrostu zapotrzebowania na Sprintera w pierwszym kwartale 2017 r. stanowiły zamówienia od klientów flotowych i innych nabywców instytucjonalnych. Przykładowo, model ten niezmiennie wybiera Europcar – największa europejska wypożyczalnia samochodów, a bawarski Czerwony Krzyż odebrał w lutym 12 zbudowanych na bazie Sprintera ambulansów. Dostawa ta stanowi element nowego zamówienia publicznego dla wszystkich służb pogotowia w Bawarii, sięgającego roku 2020 i obejmującego 480 Sprinterów.

Wkrótce do sprzedaży trafi Sprinter elektryczny. Pierwszy egzemplarz kupi firma logistyczna Hermes. Do końca 2020 r. planuje ona użytkować 1500 elektrycznych Mercedesów z serii Sprinter i Vito na obszarach miejskich w całych Niemczech.