Wielton zakłada spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Fot. Wielton

Grupa Wielton chce rozpocząć działalność na rynku afrykańskim. Zdecydowała o zawiązaniu spółki zależnej Wielton Africa z siedzibą w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej – podał Wielton w komunikacie.

Zawiązanie spółki zależnej służy rozpoczęciu działalności Grupy Wielton na rynku afrykańskim oraz realizacji inwestycji bezpośredniej o wartości przekraczającej 1,5 mln euro polegającej na budowie obiektów, w których spółka zamierza montować swoje produkty – napisano.

W ocenie spółki rynek afrykański stanowi interesujący kierunek rozwoju dla Grupy Kapitałowej emitenta, a realizacja inwestycji bezpośredniej na terenie jednego z krajów UEMOA (Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej i Monetarnej) pozwoli na uzyskanie większych korzyści i przyczyni się do zwiększenia sprzedaży produktów marki Wielton na obszarze całego kontynentu afrykańskiego – dodano.

Spółka podała, że realizacja projektu pozwoli również na uzyskanie pomocy publicznej w postaci m.in. 7-letniego zwolnienia z podatku dochodowego oraz innych udogodnień.

Celem emitenta jest osiągnięcie sprzedaży rocznej na poziomie 1000 sztuk w ciągu najbliższych lat, przy czym inwestycja jest obciążona ryzykami wynikającymi ze specyfiki rynków afrykańskich, które mogą wpływać na przebieg i końcowe efekty inwestycji – podał Wielton w komunikacie.

pel/ osz/

Źródło: PAP Biznes
www.biznes.pap.pl