Continental próbuje swoich sił w Dakarze

fot. Kamaz Master Team

Continental, niemiecki producent opon klasy premium, wyposażył w opony ciężarowe rosyjskie ciężarówki zespołu rajdowego Kamaz Master Team, biorące udział w Rajdzie Dakar 2017. Na oponach Continental pojazdy przejadą liczącą prawie 9 tys. kilometrów trasę wiodącą przez najtrudniejsze tereny trzech krajów Ameryki Południowej.

Partnerstwo z zespołem Kamaz Master Team to element strategii rozwoju Continental na nowych rynkach oraz poszerzenie oferty produktowej.  Ponieważ warunki podczas rajdu są ekstremalne, a uczestnicy zmagają się z piachem, błotem, kamieniami i skałami gdy pokonują górskie szczyty i rozległe pustynie, Continental dzięki współpracy z rosyjskim zespołem spodziewa się zebrać szczegółowe dane z eksploatacji tych opon ciężarowych w ciężkich warunkach, a tym samym zyskać wiedzę niezbędną do ich dalszego rozwijania.

Zespół rajdowy Kamaz Master Team został założony w 1988 r. i jest jedyną fabryczną ekipą producenta pojazdów ciężarowych, która zaprezentuje Rosję w tegorocznych zawodach. W ciągu ostatnich 26 lat rosyjska ekipa wygrała ten trudny rajd już trzynastokrotnie. Zespół ma także na koncie trzy zwycięstwa w zawodach World Off-Road Rally Cup, cztery wygrane w rajdzie Silk Way Rally oraz liczne zwycięstwa w rajdach organizowanych na terenie Rosji.

Rajd Dakar to najtrudniejszy i najbardziej ekstremalny wyścig na świecie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-14 stycznia 2017 r, a jego trasa będzie prowadzić przez Paragwaj, Boliwię i Argentynę. Start wyścigu odbędzie się w Asunción w Paragwaju, a zakończy w Buenos Aires w Argentynie.

fot. Kamaz Master Team
fot. Kamaz Master Team
fot. Kamaz Master Team
fot. Kamaz Master Team