Najpiękniejsze Scanie po raz piętnasty

Zwycięski zestaw „Dywizjon 303” z firmy Repiński (fot. M.Rutka)

Gdański oddział Scania Polska już po raz piętnasty gościł właścicieli i miłośników ciężarówek tej szwedzkiej marki. W konkursie o tytuł „Pomorska Miss Scania 2016” udział wzięło ponad 50 pojazdów, od typowych ciągników siodłowych po wersje pożarnicze czy samochody pomocy drogowej.

Zorganizowanej w trzecią sobotę września 2016 r. imprezie towarzyszyły liczne prezentacje zabudów, naczep i maszyn budowlanych. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się zestaw naczepowy Scania R560 „Dywizjon 303″ z firmy Repiński, pomalowany w sceny z „Bitwy o Anglię”, który zdobył tytuł „Pomorska Miss Scania 2016″.

Wyróżnienie i nagrodę dyrektora gdańskiego oddziału Scania Polska zdobył ciągnik siodłowy Scania R730 z firmy Kacpi Logistic pomalowany w motywy z bitwy pod Grunwaldem. Największe uznanie publiczności zdobyła czarna Scania z firmy Baca, a wśród pojazdów specjalistycznych triumfował ciężki czteroosiowy ciągnik przeznaczony do transportów ponadgabarytowych Scania R730 z firmy Chlechowicz. Nagroda za najpiękniejszą zabytkową Scanię trafiła do firmy PKS Gdańsk, która wystawiła wzorowo odrestaurowany holownik pomocy drogowej.

Tegoroczna impreza zgromadziła rekordowa liczę ciężarówek (fot. M.Rutka)
Tegoroczna impreza zgromadziła rekordowa liczę ciężarówek (fot. M.Rutka)