20 lat minęło… – jubileusz Wieltonu

fot. Wielton

Ponad 500 gości uczestniczyło w gali jubileuszowej Wielton S.A. Niegdyś mała firma, dziś znajdująca się w czołówce europejskich producentów, hucznie obchodziła swoje dwudziestolecie. Swoją obecnością galę zaszczycili przedstawiciele władz i instytucji, środowisk akademickich, przedstawiciele firm transportowych, partnerskich, a także mediów. Galę poprowadził Maciej Stuhr, a całość wydarzenia uświetnił koncert Beaty Kozidrak z zespołem BAJM.

fot. Wielton
Zarząd Wieltonu (od lewej): Mariusz Golec – prezes zarządu, Włodzimierz Masłowski i Tomasz Śniatała – wiceprezesi zarządu. (fot. Wielton)

Wśród gości znaleźli się p. Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Marszałek Województwa Łódzkiego p. Witold Stępień, Starosta Wieluński Andrzej Stępień oraz Paweł Okrasa, Burmistrz Wielunia, a także Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej p. Marek Michalik.

fot. Wielton
fot. Wielton

Prezes Zarządu Wielton S.A., Mariusz Golec, 20-letnią historię firmy podkreślał sukces działania w swoim przemówieniu. Wielton startował w kilkunastoosobowym składzie, do dziś zbudował grupę zatrudniająca 2000 osób. Niegdyś produkował niespełna 70 sztuk pojazdów rocznie – dziś 12 000. Rozpoczynając sprzedaż na krajowym rynku, dostarcza produkty do 35 krajów Europy Azji  Afryki. Mała hala produkcyjna w Wieluniu przerodziła się w 4 zakłady w 4 różnych krajach w pełni zrobotyzowanych z najnowocześniejszą technologią. Deskę kreślarską konstruktorów zastąpiło najnowocześniejsze Centrum Badawczo-Rozwojowe.

fot. Wielton
fot. Wielton

W trakcie gali jubileuszowej słowom podziękowań nie było końca – Wielton szczególnie wyróżnił swoich klientów – Nasz sukces to również a właściwie  przede wszystkim zasługa naszych Klientów i naszych Dostawców.  Firm, które nie rzadko rosły razem z nami. Firm, które przyjmując zaproszenie do dialogu, obdarzając nas swoim zaufaniem, dzieląc się z nami swoim doświadczeniem, pozwalały na przekraczanie kolejnych granic własnych możliwości – podsumował Prezes Golec.

W podsumowaniu Prezes Golec podkreślił, że 20 lat historii to moment kreślenia perspektyw dla całej Grupy Wielton. Widać, jaki ogrom pracy nas czeka w niedalekiej przyszłości, aby móc nie tylko umacniać swoją pozycję numer 3 w Europie, ale także myśleć o czymś więcej. Czymś, co będzie dopełnieniem rozpoczętej 20 lat temu drogi.  A to, co nas popycha do przodu, to ciągły głód. Głód kolejnych sukcesów, który nadaje ton i dodaje energii w działaniu – podsumował.

fot. Wielton
fot. Wielton