Piotr Iwański przejmuje zarządzanie spółką Schwarzmüller Polska

Piotr Iwański (fot. Schwarzmuller)

15 maja br. Piotr Iwański przejął zarządzanie spółką Schwarzmüller Polska. Decyzja ta jest kontynuacją zapoczątkowanych w lutym br. zmian w strukturze całej Grupy Schwarzmüller. Mają one na celu uporządkowanie relacji z dostawcami oraz odbiorcami i przywrócenie sprawnego działania wszystkich procesów w spółce.

>> O reorganizacji Grupy Schwarzmüller pisaliśmy w tym linku <<

Piotr Iwański z marką Schwarzmüller związany jest od 1996 r. To bardzo doświadczony menedżer z doskonałą znajomością branży. Dzięki jego zaangażowaniu, w 2011 r. powstał polski oddział Grupy Schwarzmüller, a dbałość o każdy zawarty kontrakt zaowocował lojalnymi klientami i ugruntował pozycję marki na rodzimym rynku.

Przypomnijmy, w Polsce firma Schwarzmüller bardzo dobrze poradziła sobie z kłopotami roku ubiegłego, utrzymując 5. miejsce w rankingu sprzedaży naczep ciężarowych (> 3,5 t dmc.) we wszystkich grupach produktowych. Austriacki producent sprzedał 1354 naczepy, było to o 16,6% więcej niż w 2021 r.

Grupa Schwarzmüller to europejski producent przyczep i naczep, wytwarzający ponad 150 typów pojazdów. Pod dwiema markami – Schwarzmüller i Hüffermann – grupa zaopatruje w pojazdy przemysł budowlany, przedsiębiorstwa infrastrukturalne, branżę surowców i materiałów wtórnych oraz firmy zajmujące się transportem dalekobieżnym w 21 krajach.