Scania dostarczy w ciągu czterech lat niemal 600 elektrycznych pojazdów do firmy Girteka

Fot. Scania

Scania i największa w Europie firma transportowa Girteka zapowiadają nowe, silne partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju, obejmujące dostawę do przewoźnika do 600 elektrycznych pojazdów ciężarowych w ciągu najbliższych czterech lat. Jednocześnie partnerzy będą współpracować przy tworzeniu i optymalizacji infrastruktury do ładowania. Celem jest ograniczenie emisji klientów przewoźnika z zachowaniem kosztów na konkurencyjnym poziomie.

Porozumienie dotyczące pojazdów elektrycznych uzupełniono o realizację celów zrównoważonego transportu z wykorzystaniem pojazdów Scania z nowym układem napędowym Super. Scania Super zapewnia zużycie paliwa niższe o co najmniej 8% w porównaniu do pojazdów poprzedniej generacji. Dzięki nowemu układowi napędowemu, Scania zdobyła w 2022 roku po raz szósty z rzędu nagrodę Green Truck. W ramach współpracy zwrócono również uwagę na rolę człowieka w zrównoważonym transporcie, podejmując działania dla podniesienia bezpieczeństwa kierowców oraz zapewnienia im stałego rozwoju w ramach firmy Girteka.

Współpraca z firmą Scania to kolejny krok przybliżający nas do pierwszej dziesiątki europejskich firm logistycznych w Europie. Pragnąc skierować transport drogowy na ścieżkę zrównoważonego rozwoju, dzielimy się naszymi doświadczeniami i wspólnie pracujemy nad tworzeniem przyszłego systemu transportowego Europy. Osiągniemy to dywersyfikując transport drogowy i wdrażając zarówno rozwiązania paliwooszczędne, jak i pojazdy elektryczne, aby świadczyć przystępne cenowo usługi logistyczne oparte na zrównoważonych rozwiązaniach” – skomentował Mindaugas Pasilauskas, dyrektor generalny Class Trucks, firmy zarządzającej aktywami transportowymi Girteka i dodał: “Zrównoważony rozwój oznacza również bezpieczeństwo i wygodę kierowców, dlatego cieszę się, że razem z firmą Scania możemy przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa na europejskich drogach, z korzyścią dla naszych klientów, pracowników i ogółu społeczeństwa“.