Stacja ładowania Webasto Unite to idealne rozwiązanie dla złożonych zastosowań. Korzystając z przewodu z gniazdem typu 2, można naładować akumulatory samochodu osobowego czy dostawczego prądem o mocy do 22 kW i natężeniu do 32 A.
Elektromobilność to przyszłość transportu drogowego. Liczba osobowych „elektryków” przyrasta lawinowo, coraz więcej firm i użytkowników indywidualnych decyduje się na samochody dostawcze z napędem elektrycznym, nieśmiało na scenę wkraczają również zelektryfikowane samochody ciężarowe. Warunkiem koniecznym do tego, aby wszelkiego rodzaju pojazdy z napędem elektrycznym mogły poruszać się po drogach i w bezemisyjny sposób realizować swoje zadania, jest dostępność infrastruktury ładowania. W przypadku samochodów osobowych i dostawczych wystarczą stacje ładowania trójfazowym prądem przemiennym (400 V AC) o maksymalnej mocy ładowania 22 kW. Przy pojemności akumulatorów trakcyjnych typowego dostawczaka zawierającej się w granicach 30–40 kWh ładowanie akumulatorów zajmuje nieco ponad 5 h. Rozwiązaniem opcjonalnym może być ładowanie prądem jednofazowym (230 V AC) typowo o mocy 7,4 kW. W tym przypadku ładowanie trwać może nawet dwukrotnie dłużej.
Webasto Unite
W pełni skomunikowana stacja ładowania Webasto Unite oferuje korzyści płynące z elektromobilności w sposób wydajny i zoptymalizowany pod kątem zapotrzebowania, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla firmy. Dzięki dynamicznemu zarządzaniu obciążeniem i możliwości integracji z systemami zarządzania energią Webasto Unite jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań o złożonych profilach zapotrzebowania. Za pośrednictwem aplikacji i portalu internetowego Webasto ChargeConnect można łatwo, przejrzyście i inteligentnie sterować dowolną liczbą stacji ładowania i użytkowników oraz zarządzać nimi. Zintegrowany licznik zgodny ze standardem MID ułatwia obsługę ważnych aplikacji biznesowych, takich jak rozliczanie i zwrot kosztów procesów ładowania.
Stacja ładowania Webasto Unite zasilana jest z zewnętrznej sieci prądu przemiennego o napięciu 230 V (prąd 1-fazowy) lub 400 V (prąd 3-fazowy). Ładowanie pojazdu odbywa się prądem o natężeniu znamionowym od 10 A do 32 A, 1- lub 3-fazowym – parametry te konfigurowane są za pomocą przełącznika DIP lub w krokach co 1 A poprzez zintegrowany interfejs WebUI lub aplikację Webasto Charger Setup. Maksymalna moc ładowania 7,4 kW przy zasilaniu 1-fazowym lub 22 kW przy zasilaniu 3-fazowym.
Do połączenia z pojazdem wykorzystywany jest przewód ładowania z gniazdem typu 2. Webasto Unite jest zawsze online dzięki całodobowej transmisji danych do Webasto ChargeConnect. Uwierzytelnianie odbywa się za pomocą technologii RFID lub aplikacji Webasto ChargeConnect. W firmach można wykorzystać zintegrowane lokalne dynamiczne zarządzanie obciążeniem dla maksymalnie 32 punktów ładowania, a zintegrowany licznik zgodny z MID umożliwia rozliczanie i zwrot kosztów procesów ładowania.
Całość mieści się w wytrzymałej, wysokiej jakości obudowie spełniającej standardy jakości i bezpieczeństwa Webasto. Stację można zamontować na ścianie lub na podstawie zewnętrznej. Co ważne, dzięki kompaktowym wymiarom (315x460x135 mm) stacja ładowania Webasto Unite nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni w garażu lub hali warsztatowej, jest przy tym lekka – jej ciężar to tylko 5 kg i przystosowano ją do pracy w temperaturach od –35°C do +55°C.
W codziennej eksploatacji ważne jest to, że zapewniona jest stabilność sieci poprzez zdalny dostęp operatora sieci, sama konfiguracja urządzenia nie powinna stwarzać żadnych problemów – można to zrobić za pomocą hotspotu Wi-Fi i aplikacji Webasto Charger Septup lub interfejsu konfiguracyjnego dla instalatorów.