Premiera nowej serii pojazdów dystrybucyjnych DAF XD już we wrześniu na targach IAA 2022 w Hannowerze

Fot. DAF Trucks

Pojazdy nowej generacji DAF serii XD do dystrybucji i zastosowań specjalistycznych zostaną zaprezentowane na wrześniowych targach IAA w Hanowerze w Niemczech.

Rozwiązania i wyposażenie stosowane w pojazdach serii XF, XG oraz XG⁺ do transportu długodystansowego, w tym właściwości aerodynamiczne i układy napędowe, wygodna pozycja siedząca, będą od teraz dostępne również w segmencie pojazdów dystrybucyjnych i specjalistycznych.

Z myślą o kierowcy
Aby uzyskać najlepsze w klasie bezpośrednie pole widzenia, które ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach miejskich, pojazdy XD nowej generacji DAF wyposażono w przednią szybę o znaczącej powierzchni oraz szyby boczne z bardzo nisko poprowadzoną dolną krawędzią okien. Jeszcze bardziej optymalne pole widzenia zapewniają nisko położona kabina oraz opcjonalne okno widoku na krawężnik. Wyjątkowe systemy DAF Corner View oraz DAF Digital Camera System gwarantują rewelacyjną widoczność pośrednią.

Model XD nowej generacji DAF zapewnia też kierowcy niespotykaną łatwość zajmowania miejsca w kabinie oraz komfort w przestronnej kabinie o całkowitej kubaturze niemal 10 m3. Szeroki zakres regulacji fotela i kierownicy gwarantuje doskonałą pozycję siedzącą za kierownicą w tym segmencie. Ergonomiczna deska rozdzielcza jest wyposażona w bardzo czytelne i w pełni cyfrowe zestawy wskaźników.
Nowy pojazd zapewnia dodatkowy komfort jazdy i prowadzenia dzięki zupełnie nowej konstrukcji przedniej części podwozia, zawieszenia kabiny oraz zawieszenia tylnej osi.

DAF XD i DAF CF
Pojazdy nowej generacji pojazdy DAF XD będą dostępne równolegle z najpopularniejszymi pojazdami ciężarowymi z serii DAF CF do dystrybucji i zastosowań specjalnych. Rozpoczęcie produkcji modeli XD jest planowane na jesień 2022 r. Platforma DAF XD jest oczywiście w pełni przygotowana do obsługi wszystkich rodzajów układów napędowych, z uwzględnieniem alternatywnych rozwiązań w tym zakresie. Szeroką dostępność przystawek odbioru mocy i modułów mocowania podwozia docenią natomiast producenci zabudów.

DAF zapowiada wprowadzenie serii DAF XD — zupełnie nowej generacji pojazdów dystrybucyjnych i użytkowych, którą zaprezentuje na targach IAA we wrześniu 2022.