Volvo z zabudową wywrotką KH-kipper i odłączanym żurawiem

Fot. KH-Kipper

Do firmy ŻEL-BET SG, jednej z małopolskich firm specjalizujących się w budowie budynków mieszkalnych, trafiła unikatowa wywrotka z zabudową KH-kipper i żurawiem HMF. Co ciekawe, żuraw zamontowano na specjalnej odłączanej konsoli. Po odpięciu żurawia uzyskuje się większą ładowność wywrotki.

Fot. KH-kipper

Samochód jest uniwersalny może służyć do transportu materiałów budowlanych wraz z ich rozładunkiem, transportu gabarytów, a nawet materiałów sypkich. Po odpięciu żurawia i wykorzystaniu samochodu jako wywrotki zwiększa się jego ładowność. Skrzynia z wywrotem na 3 strony wyposażona jest w lewą burtę hydrauliczną oraz tylną burtę z funkcją automatycznego otwierania wraz z pneumatyczną szuflą zsypową. Demontaż i montaż konsoli do podwozia umożliwiają sworznie blokujące oraz szybkozłącza przewodów elektrycznych i hydraulicznych żurawia.

Firma ŻEL-BET SG zajmuje się budową jednorodzinnych i wielorodzinnych budynków mieszkalnych, obiektów usługowych, handlowych, biurowych i przemysłowych, remontami i modernizacją obiektów i budynków oraz kompleksowym wykończeniem wnętrz.

Fot. KH-kipper