Dealer Roku 2021: konkurs sieci dealerskiej DAF rozstrzygnięty

Wręczenie statuetki Dealera Roku (od lewej) Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska i Roman Giza dyrektor oddziału WW Wanicki Trzciana (fot. DAF Trucks Polska)

To już X edycja konkursu, w którym dealerzy marki DAF rywalizują o miejsce na podium. Biorąc pod uwagę szczególne okoliczności tegorocznej uroczystości, 25.03 w Trzcianie k. Rzeszowa odbyła się skromna ceremonia przekazania nagród dla Dealera Roku 2021 sieci dealerskiej DAF w Polsce. Tegorocznym zwycięzcą został rzeszowski oddział firmy Wanicki.

Rok 2020 nie oszczędził nikogo – także branży transportowej. Nasi dealerzy musieli mierzyć się z wyzwaniami, jakie niosły nam Covid i lockdown. Z drugiej strony to właśnie na barkach branży transportowej spoczęła jeszcze większa odpowiedzialność za zachowanie ciągłości dostaw oraz wsparcie logistyczne pogrążonych w nowej rzeczywistości gałęziach gospodarki, a na barkach dealerów zachowanie mobilności firm transportowych. Oznacza to, że dealerzy, mimo wyzwań natury kadrowej czy związanych z zapewnieniem jeszcze większego bezpieczeństwa, musieli pracować bardzo sprawnie i z poświęceniem, by do minimum redukować nieplanowane przestoje czy dostarczać pojazdy jeszcze szybciej” – powiedział Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska i dodał: “Dla DAF Trucks Polska w tym roku wybór najlepszego dealera był nie lada wyzwaniem, bo mamy świadomość, że dosłownie każdy z nich zasługuje na słowa uznania i podziękowania. Każdy z nich zasłużył na miano mistrza. Ale procedury są procedurami a zwycięzca tylko jeden. Kryteria konkursu na Dealera Roku sieci dealerskiej DAF w Polsce są nakierowane na satysfakcję klienta. Dlatego też nagrodzona trójka to dealerzy, którzy poszli więcej niż o milę dalej w staranności obsługi i zadowoleniu klientów. Fakt, że po raz kolejny na pierwszym stopniu podium pojawił się oddział z Rzeszowa jest potwierdzeniem tego, że coroczne wybory Dealera Roku nie są przypadkowe”.

Statuetkę z rąk Mariusza Piszczka i Piotra Juchtmana – menadżera ds. rozwoju sieci dealerskiej odebrał Roman Giza, dyrektor Oddziału Rzeszów Trzciana, dla którego było to powtórzenie sukcesu z roku 2019. Na drugim miejscu podium uplasował się oddział ESA Trucks Polska oddział Komorniki, a na trzecim – kolejny oddział powiązany z firmą Wanicki – Nedpol Truck Service z Częstochowy.

Tytuł Dealera Roku 2021 to dla nas podwójna nagroda. Z jednej strony to potwierdzenie tego, że po tytule uzyskanym w roku 2019 nie osiedliśmy na laurach, cały czas utrzymując mistrzowski poziom. Z drugiej strony to oczywiście wyróżnienie za to, że udało nam się zrealizować wszystkie cele, jakie postawiliśmy przed sobą na początku 2020 roku – czyli jeszcze przed pandemią. Ponowne zdobycie nagrody było dla nas swego rodzaju misją, w której realizację zaangażował się cały zespół. I mówiąc to mam na myśli naprawdę dosłownie każdą osobę z zespołu. Zarówno jako team, jak i poszczególne jednostki go tworzące, dążyliśmy do tego, aby wszystkie czynności zrealizować poprawnie za pierwszym razem i pozwolić klientom na jak najbardziej wydajną i bezproblemową eksploatację” – skomentował Roman Giza, szef zwycięskiego serwisu.

Fot. DAF Trucks Polska