90 dni prolongaty na myto w Czechach z DKV

Fot. DKV

Czeski rząd przyjął w maju br. rezolucję wydłużającą termin rozliczeń za opłaty drogowe w systemie postpay do 90 dni. To kolejny sposób przeciwdziałania skutkom kryzysu po tym, Czechy ogłosiły możliwość wykonywania międzynarodowych przewozów pasażerskich.

W przypadku rozliczeń czeskiego myta kartami paliwowymi – a tak robi to większość przewoźników – należy sprawdzić u swojego operatora, czy umożliwia prolongatę. Odroczenie terminu potwierdziła już firma DKV Euro Service gwarantując wydłużone płatności od początku maja do końca lipca 2020r. Poprzez wspieranie tej inicjatywy chcemy pokazać naszą solidarność z przewoźnikami w tym trudnym czasie – skomentował Jerome Lejeune, zarządzający pionem opłat drogowych w DKV Euro Service.

Wprowadzenie tego ułatwienia jest o tyle istotne, że od grudnia 2019 r. opłaty w Czechach są pobierane na wszystkich drogach państwowych. Przypomnijmy, że rozszerzenie sieci płatnych dróg miało związek z niedawnym uruchomieniem nowego systemu opłat drogowych Myto CZ, łączącego technologię mikrofali i GPS.

Prolongata opłat drogowych obowiązuje tylko klientów postpay. Teraz jest więc dobry moment, aby zmienić metodę swoich rozliczeń. Średni czas płatności za myto w Czechach u operatorów kart paliwowych wynosił do tej pory 14 dni.

Szczegóły na temat odroczenia płatności i lista operatorów kart udostępniających usługę dostępne są na: https://mytocz.eu/en/news-20200429