Zmiany w zarządzie Mercedes-Benz Trucks

(fot. D.Piernikarski)
fot. Daimler

Z dniem 1 maja 2021r. Karin Rådström została powołana na stanowisko członka zarządu Daimler Truck AG, gdzie będzie odpowiedzialna za Mercedes-Benz Trucks. Zastąpi ona Stefana Buchnera, który po ponad 30 latach pracy w firmie ‒ zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ‒ postanowił przejść na emeryturę.

Urodzona w Szwecji Karin Rådström związana była dotąd z marką Scania ‒ swoją karierę zawodową w tej firmie zaczęła w 2004 r. po uzyskaniu tytułu Master of Engineering in Industrial Management w Królewskiej Wyższej Szkole Technicznej w Sztokholmie. Najpierw była stażystką, później od 2007 r. pełniła różne kierownicze funkcje w sieci sprzedaży i serwisu marki Scania, m.in. zarządzała działem autobusowym firmy oraz kierowała rozwojem segmentu pojazdów skomunikowanych cyfrowo. Ostatnio od 2019 r., jako członek zarządu, odpowiadała za sprzedaż i marketing.

Z radością witamy Karin w naszym globalnym zespole zarządzającym. Ma ona bogate międzynarodowe doświadczenie w branży pojazdów użytkowych oraz odniosła znaczące sukcesy w tworzeniu sieci sprzedaży zorientowanej na oczekiwania klientów i związanego z nią wizerunku marki ‒ powiedział Martin Daum, prezes zarządu Daimler Truck AG i członek zarządu Daimler AG.