Renault Trucks dostarczy 20 elektrycznych modeli D Wide Z.E. do Carlsberg Group

fot. Renault Trucks

Renault Trucks robi decydujący krok w transformacji transportu miejskiego, ogłaszając podpisanie umowy z Carlsberg Group na dostawę 20 modeli D Wide Z.E. Te w pełni elektryczne 26-tonowe ciężarówki, zostaną dostarczone firmie w 2020 r.

Te 20 pojazdów Renault Trucks D Wide Z.E. 26t będzie codziennie wykonywać dostawy na trasach o długości od 100 do 200 km, zaopatrując szwajcarskich klientów browaru Feldschlösschen z 15 logistycznych centrów w Szwajcarii. Są to pojazdy o dmc. 26 t (27 t) i rozstawie osi 3900 mm, napędzane przez 2 silniki elektryczne o łącznej mocy 370 kW (260 kW mocy ciągłej), maksymalnym momencie obrotowym 850 Nm. Akumulatory litowo-jonowe mają pojemność 200 kWh, co pozwala na uzyskanie zasięgu do 200 km w realnych warunkach użytkowania.

Dzięki szerokiej gamie elektrycznych samochodów ciężarowych o dmc. od 3,1 do 26 t, Renault Trucks spełnia zarówno obecne, jak i przyszłe wymagania profesjonalistów działających w środowisku miejskim. Pojazdy te idealnie nadają się do zbiórki odpadów i dystrybucji towarów, umożliwiając bezgłośne działanie w niekonwencjonalnych godzinach, jednocześnie poprawiając jakość życia lokalnych mieszkańców. Renault Trucks D i D Wide Z.E. są produkowane w zakładzie producenta w Blainville-sur-Orne (Calvados, Francja).

Renault Trucks uważa, że transport miejski musi szybko przejść na mobilność elektryczną, aby poprawić jakość życia w centrach miast i zająć się globalną emisją CO2. Bruno Blin, prezes Renault Trucks podkreśla: „To pierwsze zamówienie tej skali w Europie. Pokazujemy naszym klientom, że sektor transportu przechodzi poważną transformację przemysłową i handlową: nasze elektryczne ciężarówki Renault Trucks zjeżdżają z linii montażowej i za kilka tygodni pojawią się na drogach Europy”.

Opracował: Dariusz Piernikarski