Zaprezentowano nową serię ciężarówek segmentu średniego Mack MD

fot. Volvo Group

Firma Mack Trucks wprowadziła na rynek nową serię ciężarówek segmentu średniego Mack MD – seryjna produkcja tych modeli rozpocznie się w lipcu 2020 r.

Seria MD jest dostępna w trzech modelach – MD6, MD6 Low Profile i MD7. Mack MD6 (model klasy 6) ma dmc. pojazdu wynoszącą  25 995 funtów (11,8 t ), a Mack MD7 (model klasy 7) – dmc. 33 000 funtów (15 t). Każda ciężarówka ma standardowe innowacyjne funkcje, ale różnią się wielkością i rozstawem osi, z opcjonalnymi skrzyniami biegów do cięższych zastosowań i jazdy w trudniejszym terenie. Przeznaczone do transportu, gdy wymagany jest przewóz ładunków w samochodach dystrybucyjnych typu furgon / chłodnia, platforma, wywrotka i cysterna. To całkowicie nowa seria modeli stworzona specjalnie do zastosowań o średnim obciążeniu. Dostępne w konfiguracjach 4×2 modele MD6 i MD7 mają rozwiązania w układzie jezdnym (wnęki na koła) pozwalające na zwiększenie zwrotności w trudnych warunkach miejskich.

Każdy szczegół wnętrza Mack MD został dopracowany w jednym celu: zapewnić kierowcy komfort. W zasięgu ręki znajduje się wspomaganie układu skrętu, odchylana teleskopowa kolumna kierownicy, fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym i elementy sterujące w zasięgu ręki. Jeśli wszystko wydaje się zaprojektowane przez kierowców dla kierowców, to dlatego, że tak właśnie było. Seria Mack MD będzie obsługiwana przez rozległą sieć dealerską Mack.

Producent ogłosił także budowę zakładu produkcyjnego w Roanoke Valley w stanie Wirginia, gdzie produkowane będą nowe pojazdy. W zakładzie znajdzie zatrudnienie 250 osób, wartość inwestycji 13 mln dolarów.

fot. Mack Trucks