Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte

Uroczystego otwarcia dokonał prof. Pieter van Vollenhoven, członek holenderskiej rodziny królewskiej, którą z marką DAF zawsze łączyły szczególne więzi. Profesor przyjechał do Muzeum unikalnym modelem DAF Pony, jednym z piętnastu wyprodukowanych egzemplarzy (fot. DAF Trucks)

Po pracach renowacyjnych i modernizacji, która trwała 1,5 roku, Muzem DAF w holenderskim Eindhoven zostało oficjalnie otwarte 8 listopada 2019 r.

Muzeum DAF jest jednym z najpopularniejszych w regionie Eindhoven i najpopularniejszym w samym mieście według badań serwisu Trip Advisor. Prace modernizacyjne, to właściwie rozbudowa obiektu by stworzyć jeszcze jeszcze więcej miejsca dla ekspozycji pojazdów i lepiej zaprezentować to, co najważniejsze w bogatej historii firmy DAF. Fundatorom Muzeum i jednocześnie rodzinie założyciela DAFa, Huberta Van Doorne, zależało na pokazaniu historii firmy DAF aż do chwili obecnej, i podkreśleniu znaczenia nowoczesnego transportu, wraz z demonstracją najnowszych osiągnięć branży, np. w zakresie technologii silników.

„Nowe” muzeum, to nie tylko nowy hol wejściowy, odnowiona restauracja, nowy sklep z pamiątkami, i świeży, nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim całkowicie nowe skrzydło o powierzchni aż 1 100 m2 i ostatecznie umożliwienie zwiedzania większej ilości turystów, nawet do 80 000 rocznie (do tej pory rekord to prawie 60 000 osób).

Aby uczcić oficjalne otwarcie nowego Muzeum DAF, od piątku 22 listopada do niedzieli 24 listopada 2019r. odbędą się „dni otwarte”. W tych dniach obowiązywać będą obniżone ceny biletów (6 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci do 15 lat). Więcej informacji znaleźć można na www.dafmuseum.nl lub na stronie muzeum na Facebooku.

Gruntownie odnowione Muzeum DAF zostało rozbudowane aż o 1 100 m2 dodatkowej powierzchni, co pozwala na optymalne wyeksponowanie jego bogatej kolekcji (fot. DAF Trucks)
fot. DAF Trucks
‘Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek’, później znana jako ‘Van Doorne’s Automobiel Fabriek’, była zawsze znana z nowatorskich rozwiązań, dzięki którym powstała imponująca seria ciągników, samochodów i ciężarówek, które można oglądać w Muzeum DAF. (fot. DAF Trucks)