BETONSTAR–nowa gwiazda dostępna w Polsce

Pompa do betonu BETONSTAR BST H52-6RZ o maksymalnym zasięgu pionowym 52 m, zabudowanych na 4-osiowym podwoziu Mercedes-Benz Arocs (fot. K.Biskupska)

Pompy do betonu tureckiego producenta BETONSTAR już pracują na polskich budowach, a to za sprawą firmy HANSA – głównego przedstawiciela na Polskę i osiem rynków  europejskich. Spółka HANSA nie zwalnia tempa i po tegorocznej premierze marki BETONSTAR w Kielcach oraz gruszkopompy BETONSTAR Allstar na targach bauma firma zapowiada kolejne nowości.

Ale po kolei. W lutym br. w Kielcach odbyła się oficjalna polska premiera pomp do betonu marki BETONSTAR. Przed halą główną centrum wystawowego Targów Kieleckich, wynajętego specjalnie na to wydarzenie, a także wewnątrz hali prezentowały się same gwiazdy: siedem maszyn BETONSTAR zabudowanych na pojazdach Mercedes-Benz Arocs.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 180 zaproszonych osób – klientów i kontrahentów spółki HANSA oraz firm współpracujących. Przybyli goście mogli zapoznać się z maszynami BETONSTAR oraz po porozmawiać z przedstawicielami firmy o prezentowanym sprzęcie, jego eksploatacji i usługach oferowanych przez HANSA. Co ważne, zostały też złożone kolejne zamówienia na pompy BETONSTAR.

O BETONSTAR słów parę

Turecka spółka BETONSTAR założona została w2008 r. Kadra inżynierska  oraz właściciele mają duże doświadczenie w produkcji podzespołów do pomp do betonu, co pozwala im czuwać nad wytwarzaniem maszyn najwyższej jakości, ich sprzedażą i obsługą posprzedażową. Firma BETONSTAR wyprodukowała już ponad 1500 tego typu maszyn do pompowania betonu. W portfolio firmy znajdziemy maszyny o długości wysięgnika od 20mdo 58m, pompy stacjonarne oraz maszty kroczące. Fabryki BETONSTAR rozlokowane są w regionie Izmir-Torbali w Turcji. Główny zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię ponad 55 000m2. To tam przebiegają wszystkie etapy produkcji od momentu projektowania do finalnego lakierowania i testów maszyn BETONSTAR. Kolejny – przeznaczony do obróbki elementów stalowych –ma powierzchnię 11 000m2.

Przybyłych gości witali właściciele BETONSTAR I HANSA (na zdjęciu od lewej): Oğuz Diken – współwłaściciel i prezes zarządu BETONSTAR, Rafał Hanc – właściciel i prezes zarządu HANSA, Bora Ciliv – współwłaściciel BETONSTAR (fot. K.Biskupska)

Kielecka HANSA

BETONSTAR BST H40-5RZ (fot. K.Biskupska)

W Polsce marka BETONSTAR obecna jest w portfolio kieleckiej spółki HANSA, która jest autoryzowanym i wyłącznym przedstawicielem producenta również na osiem innych rynków europejskich: Niemcy, Francję, Czechy, Słowację, Belgię, Austrię, Hiszpanię i Portugalię. Firma HANSA od samego początku istnienia, czyli od 1996 r., swoją działalność skupiała na sprzedaży fabrycznie nowych maszyn do pompowania i transportu betonu: pomp, pompogruszek oraz betonomieszarek najlepszych światowych producentów, na podwoziach uznanych marek. W ofercie spółki znajduje się również wynajem sprzętu do pompowania oraz sprzedaż lub odkup sprzętu używanego. HANSA to firma ze 100-procentowym polskim kapitałem i pięcioma oddziałami w Europie, przy czym główna siedziba znajduje się w Polsce. Spółka HANSA sprzedała już ponad 900 nowych maszyn w całej Europie, pracujących w ponad 20 krajach. Świadczy to o dużym zadowoleniu klientów, którzy powracają po kolejne maszyny do firmy HANSA

Najdłuższa maszyna na 3-osiowym podwoziu, model BETONSTAR BST H40-5RZ, z nowym masztem w technologii 5RZ, o maksymalnym zasięgu pionowym 40 m (fot. K.Biskupska)