bauma 2019: Faymonville MultiMAX i MegaMAX

3-osiowa naczepa niskopodwoziowa Faymonville MultiMAX Plus z platformą podnośnikową to specjalistyczny pojazd do transportu pojazdów dźwigowych (fot. Faymonville)

Kwietniowe targi baumazgromadziły liczne grono przedstawicieli szeroko rozumianej branży budowlanej. Wśród nich nie mogło zabraknąć producentów pojazdów wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym.

Grupa Faymonville ma ambitne plany na przyszłość, które odzwierciedlają inwestycje w infrastrukturę produkcyjną, przejęcia przedsiębiorstw i radykalny rozwój produktów. Było to wyraźnie zaakcentowane na targach bauma – Faymonville zaprezentował rozwiązania transportowe, których oczekuje rynek– zarówno pojazdy o relatywnie małej ładowności, jak i moduły transportowe przeznaczone do przemieszczania ekstremalnie ciężkich ładunków.

MultiMAX

W grupie pojazdów przeznaczonych do transportu maszyn budowlanych znajdzie się 3-osiowa niskopodwoziowa naczepa MultiMAX Plus z platformą podnośnikową jako specjalistyczny pojazd do transportu pojazdów dźwigowych. Ponieważ bywa, że jednocześnie jest ładowanych kilka platform roboczych, zwyżek lub wózków widłowych, naczepa ma liczne punkty mocowania dla idealnego zabezpieczenia ładunku. Wzmocniona podłoga kratownicowa i rampy najazdowe o dużej nośności zapewniają wymaganą wytrzymałość i bezpieczeństwo podczas załadunku i rozładunku. Naczepa jest dostępna z hydraulicznym wymuszonym sterowaniem przegubowym skrętem osi lub z osiami wyposażonymi w tarciowy mechanizm skrętu i z imponującym wyborem opcji.

MegaMAX

Na targach bauma pokazana zostanie również teleskopowo wysuwana 2-osiowa naczepa niskopodwoziowa MegaMAX, której belka ma całkowitą wysokość zaledwie 200 mm. Pozwala to na maksymalne obniżenie wysokości pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem – co może mieć znaczenie podczas przejeżdżania pod wiaduktami czy przez tunele. Odpinana łabędzia szyja w bardzo kompaktowej wersji umożliwia załadunek od przodu. Tylny wózek jezdny jest wyposażony we wnękę na ramię koparki. Sprawdzone osie wahadłowe zapewniają zwrotność, która pozytywnie wpływa na manewrowość całego zestawu.

Opracował: Dariusz Piernikarski

Teleskopowo rozsuwana 2-osiowa naczepa niskopodwoziowa Faymonville MegaMAX ma belkę główną o wysokości zaledwie 200 mm – pozwala to na maksymalne obniżenie wysokości pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem (fot. Faymonville)