Elektryczne Renault od 2019 r.

fot. Renault Trucks

Renault Trucks ogłosiło, że w 2019 r. wprowadzi do sprzedaży pojazdy całkowicie elektryczne, przeznaczone do pracy w obszarze miejskim i podmiejskim. Samochody będą produkowane seryjnie w fabryce Blainville-sur-Orne w Normandii.

Elektromobilność jest dziś na pierwszym miejscu w strategii energetycznej Renault Trucks. Od 2009 r. firma inwestuje duże środki w badania i rozwój, w ostatnim czasie są to przede wszystkim  testy przeprowadzane w firmach klientów. W ten sposób przetestowano e-pojazdy w segmencie od 12 do 16 t (lekka dystrybucja). Były normalnie użytkowane w takich koncernach jak Guerlain, Carrefour, Nestlé i pozwoliły zebrać kluczowe informacje na temat ich eksploatacji, zachowania baterii, infrastruktury ładowania i obsługi. Bardzo pomocne są też badania i działania przeprowadzane w ramach grupy Volvo. Od 2010 r. Renault Trucks ma już w ofercie pojazd elektryczny Maxity 4,5 t.

Wprowadzenie do sprzedaży Maxity pozwoliło nam przygotować sieć dystrybucyjną do sprzedaży, obsługi i naprawy samochodów elektrycznych − tłumaczy François Savoye, dyrektor ds. strategii efektywności energetycznej Renault Trucks.