Rusza nowa edycja konkursu Optifuel Challenge 2017!

fot. Renault Trucks

Pod koniec marca br. rusza 8. edycja Optifuel Challenge, konkursu organizowanego przez Renault Trucks w Polsce, propagującego oszczędną jazdę i mającego na celu wyłowienie wśród uczestników najekonomiczniejszego kierowcy.

Podczas kwalifikacji zadaniem uczestników będzie pokonanie wyznaczonej trasy obciążonym 22 tonami ładunku zestawem z ciągnikiem Renault Trucks T480 – w tym roku pierwszy raz będzie to model z silnikiem 13-litrowym. Jazda zostanie poddana ocenie według takich kryteriów, jak średnia prędkość i średnie zużycie paliwa i porównana z wynikiem Master Driverów (czyli instruktorów) Renault Trucks. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

Eliminacje krajowe Optifuel Challenge 2017 przeprowadzane będą w 11 lokalizacjach: Szczecinie, Pruszczu Gdańskim, Siedlcach, Olchowej k. Rzeszowa, Kielcach, Katowicach, Liszkach k. Krakowa, Skoczowie,  Pietrzykowicach k. Wrocławia, Tarnowie Podgórnym i Rzgowie. Następnie w rozgrywce finałowej wyłoniony zostanie polski reprezentant, który w finale międzynarodowym powalczy o o tytuł najlepszego Kierowcy na świecie i nagrodę główną.

Atrakcyjne nagrody, będą czekały na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych, a to za sprawą zaangażowania partnerów konkursu, m.in. firm Alcoa, Michelin Polska, Renault Trucks Financial Services, Wielton, Hestia. Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowy program konkursu i mapka z lokalizacjami znajduje się na stronie renault-trucks.pl.

KALENDARZ ELIMINACJI OPTIFUEL CHALLENGE 2017:

Data  Lokalizacja  Serwis
30–31 III Szczecin Serwisy Józef Skrzypa
5–7 IV Pruszcz Gdański VGTC
19–21 IV Siedlce VGTC
26–28 IV Olchowa Eurocomplex
8–9 V  Kielce TANDEM TRUCKS
10–12 V Katowice TANDEM TRUCKS
17–19 V Kraków EuroComplex
24–26 V Skoczów  Retos
31.V–2 VI Pietrzykowice VGTC
7–9 VI Tarnowo Podgórne Nijhof-Wassink
21–23 VI Rzgów k/Łodzi Polsad