Automechanika 2016 już we wrześniu

fot. K.Biskupska

W dniach 13–17 września 2016 r. w centrum wystawienniczym we Frankfurcie nad Menem odbędą się międzynarodowe targi techniki motoryzacyjnej Automechanika. To będzie już 24. edycja targów organizowanych w cyklu dwuletnim.

Targi Automechanika we Frankfurcie to najważniejsza i największa tego typu impreza w Europie. Dwa lata temu odwiedziło je niemal 140 tys. gości ze 173 krajów, z czego ok. 60% to goście z zagranicy. Swoją ofertę zaprezentowało wtedy rekordowo dużo, bo 4660 wystawców z 71 krajów. Produkty rozlokowane były zarówno w halach, jak i na zewnątrz – wystawcy zajęli w sumie ponad 305 tys. m2 powierzchni.

Edycja 2016

Swoją ofertę w tym roku zaprezentują producenci części zamiennych, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. Uczestnictwo w targach potwierdziły już takie ważne firmy, jak Bosch, Brembo, Continental, Christ, Hella, Mahle, Schaeffler, Wabco oraz ZF.

Ofertę wystawienniczą podzielono na 6 głównych grup tematycznych: części zamienne i podzespoły (Parts & Components), wyposażenie warsztatów samochodowych (Repair & Maintenance), akcesoria (Accessories & Customizing), myjnie (Car Wash, Care & Reconditioning), elektroniczne części zamienne i podzespoły (Electronics & Systems) oraz zarządzanie i rozwiązania cyfrowe (Management & Digital Solutions). Na terenach otwartych będzie ekspozycja myjni samochodowych, gdzie dla odwiedzających odbędą się pokazy mycia pojazdów.

Podobnie jak w 2014 r. zainteresowani będą mogli zapoznać się z nowościami także z branży pojazdów użytkowych. Wydarzeniem specjalnym będzie zorganizowana w jednej z hal wystawa „Tomorrow’s service & mobility” dotycząca rozwiązań z dziedzin Connectivity (innowacji w zakresie serwisowania), alternatywnych źródeł napędu, jazdy automatycznej oraz wyposażenia warsztatu. Wydany zostanie też specjalny przewodnik po targach „Truck Competence”, ułatwiający odnalezienie wystawców oferujących produkty i usługi przeznaczone do samochodów ciężarowych i pojazdów użytkowych. Nie zabraknie także licznych konkursów w ramach Automechanika Innovation Award.

Opracowała Katarzyna Biskupska