Elektryczne pojazdy MAN eTruck teraz ze stacjami ładowania firmy Ekoenergetyka Polska

Fot. MAN Truck & Bus Polska

Firmy MAN Truck & Bus Polska i Ekoenergetyka Polska podpisały 8 maja br. strategiczną umowę o współpracy w ramach elektryfikacji transportu ciężkiego. To partnerstwo ma na celu wsparcie klientów oraz zapewnienie im doradztwa podczas transformacji floty z pojazdów spalinowych na elektryczne.

Oznacza to, że usługa “MAN eKonsultacje 360°” w ramach zintegrowanej oferty producenta uwzględnia teraz elektryczne pojazdy MAN eTruck wraz ze stacjami ładowania Ekoenergetyka Polska o mocy od 40 do 400 kW.

Dzięki współpracy oferujemy naszym klientom nie tylko innowacyjne pojazdy elektryczne, ale także kompleksowe rozwiązania infrastrukturalne, które ułatwiają wprowadzenie do floty pojazdów elektrycznych i przyspieszają transformację branży transportowej w kierunku elektrycznej mobilności” – powiedział Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający firmy MAN Truck & Bus Polska.

Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający firmy MAN Truck & Bus Polska (fot. MAN Truck & Bus Polska)

Warto dodać, że firmy współpracują już od lat w obszarze dostaw autobusów elektrycznych MAN oraz wyposażania serwisów w mobilne stacje ładowania od firmy Ekoenergetyka.

Cieszymy się, że długoletnia znajomość z MAN Truck & Bus Polska przerodziła się w silną współpracę na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu ciężkiego. Dekarbonizacja tego segmentu pojazdów niesie wciąż wiele wyzwań dla naszych wspólnych klientów, dlatego tak ważne jest nasze profesjonalne partnerstwo, w ramach którego klienci otrzymają kompleksowe rozwiązania zarówno od strony pojazdu jak i niezbędnej infrastruktury ładowania. Ekoenergetyka Polska posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji i wdrażaniu stacji ładowania wysokich mocy dla pojazdów ciężkich i użytkowych, i zamierza aktywnie wspierać sprzedaż pojazdów MAN Truck & Bus za pomocą swoich innowacyjnych produktów oraz specjalistycznych szkoleń oferowanych przez Centrum Szkoleniowe Ekoenergetyki” – skomentował Maciej Wojeński, współzałożyciel firmy Ekoenergetyka Polska S.A.

Na zdjęciu od lewej Maciej Wojeński, współzałożyciel firmy Ekoenergetyka Polska S.A. i Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający firmy MAN Truck & Bus Polska (fot. MAN Truck & Bus Polska)

Ta strategiczna umowa jest kolejnym krokiem w kierunku zeroemisyjnej przyszłości transportu ciężkiego. Wspólne rozwiązania MAN Truck & Bus Polska i Ekoenergetyka Polska przyspieszą elektryfikację floty pojazdów ciężarowych i zmniejszą negatywny wpływ transportu drogowego na środowisko.

Podczas podpisania umowy obecni byli (na zdjęciu poniżej od lewej): Maciej Wątor – specjalista ds. elektromobilności MAN, Franciszek Dereziński – eChampion Truck MAN, Maciej Wojeński – współzałożyciel firmy Ekoenergetyka Polska, Claus Wallenstein – dyrektor zarządzający firmy MAN Truck & Bus Polska, Bernard Wieruszewski – dyrektor ds. produktu i sprzedaży pojazdów ciężarowych MAN i Daniel Węgliński – key account manager Energetyka Polska.

Fot. MAN Truck & Bus Polska
Fot. MAN Truck & Bus Polska
Fot. MAN Truck & Bus Polska
Fot. MAN Truck & Bus Polska
Fot. MAN Truck & Bus Polska