Grau – druga marka europejskiego producenta hamulców i zawieszeń Haldex

Fot. Haldex

Grau jest drugą marką europejskiego producenta hamulców i zawieszeń Haldex. Ta niemiecka marka przejęta w latach 90. od firmy Echlin Midland-Grau Heavy Duty Systems, obecnie dostarcza dobrej jakości gamę części nie tylko do przyczep, ale także do ciężarówek.

Ambitne plany ekspansji Haldex oznaczają, że klienci, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać Grau, to wkrótce poznają. Obecnie kluczowe linie produktowe Grau obejmują klocki hamulcowe, siłowniki hamulców oraz wchodzące na rynek pod koniec roku, tarcze hamulcowe.

Ta nowa grupa produktów była oczekiwana już od jakiegoś czasu. W przypadku wszystkich produktów Grau, które wprowadzamy na rynek, chcemy mieć pewność co do jakości. Nie spieszymy się, ale przestrzegamy rygorystycznych procedur jakości, testów i procesów, które wykonujemy dla naszych produktów Haldex. To kluczowa różnica w porównaniu z innymi dostawcami na rynku. Nas wyróżnia to, że mamy 100% pewność, że oferujemy sprawdzoną i wysoką jakość” — wyjaśnia Alessio Paiusco, sales manager Haldex Other Brands na Europę i dodaje: „Jeżeli porównamy ceny części Grau i Haldex, to te pierwsze będą tańsze, jednak nie oznacza to, że są one niskiej jakości. Jakość jest tak równoważona, aby klient mógł zainstalować siłownik hamulcowy Haldex na jednym końcu osi, a na drugim Grau“.

Fot. Haldex

Historycznie Haldex dostarczał głównie części do przyczep i naczep. Zaczęło się to zmieniać w 2018 r., kiedy marka zaczęła oferować również części zamienne do samochodów ciężarowych w oparciu o produkty już dostępne na rynku. Klocki i tarcze Grau będą pasować do wszystkich osi oraz pojazdów głównych producentów samochodów ciężarowych.

Powyższe linie produktowe to dopiero początek, w przyszłości nastąpi poszerzenie oferty części z rodziny Grau. Przykładem szybkiego rozwoju marki jest rozwój oferty klocków hamulcowych: po wprowadzeniu na rynek w 2018 r. 11 najważniejszych referencji, w kolejnych trzech latach rozbudowano ofertę o kolejne 29 pozycji.

Grau oferuje dystrybutorom wiele korzyści. Po pierwsze, szerokość oferty: produkty Grau obejmują 99,9% asortymentu. „Nasi klienci nie potrzebują współpracy z różnymi dostawcami. Jeśli skupią się na wszystkim od Haldex’a, na pewno znajdą część, której szukają, wśród naszych linii produktowych” – kontynuuje Alessio Paiusco. Oznacza to na przykład dostawę części do hamulców tarczowych i bębnowych. Te drugie są nadal stosowane w pojazdach pracujących w trudnych warunkach terenowych, a także są specyfikowane w wielu pojazdach w Wielkiej Brytanii.

Klienci Grau mogą korzystać z całej struktury serwisowej Haldex, aby uzyskać pomoc i wsparcie w przypadku awarii. Przed zakupem użytkownicy mogą znaleźć części Grau według numerów OE lub wyszukać instrukcje montażowe ze zdjęciami na stronie www.haldex.com, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dystrybutorzy mogą korzystać ze strony internetowej również w celu składania zamówień elektronicznych, sprawdzania cen i dostępności. Haldex oferuje również ekspresową dostawę w ciągu 24 lub 48 godzin w Europie lub dostawy w regularnych cotygodniowych odstępach. Haldex oferuje również szerokie wsparcie i doradztwo techniczne własnego Europejskiego Działu Obsługi Technicznej, w tym również po polsku. Produkty Grau są objęte taką samą gwarancją jak inne produkty Haldex.

Opracowanie Dariusz Piernikarski

Fot. Haldex