Roże na walentynki docierają na czas

fot. Carrier

Ogólnoeuropejska akcja Cool Valentine’s Day odsłania sekrety podróżujących róż i ich drogę z cieplarni do wazonu. Miliony róż dotarły w dniu Świętego Walentego pod właściwy adres, a dzięki agregatom Carrier Transicold trafiły do osbiorców piękne i świeże. Jaką drogę przebyły…?

Cool Valentine’s Day pokazuje wszystkie etapy wędrówki kwiatów: od hodowcy, przez hurtownika i importera do sprzedawcy. Można je obejrzeć w sieci na filmach i animacjach i poznać wkład urządzeń i monitoringu przewozu firmy Carrier Transicold w zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego.

Kwiaty składają się w 70-95% z wody. Są niezwykle delikatne i wymagają starannej kontroli temperatury podczas zbioru, pakowania i transportu. Dzięki temu mogą potem zachwycać, stojąc w wazonie. Pierwszy z filmów, które powstały w ramach akcji Cool Valentine’s Day prezentuje nowoczesne i oszczędne agregaty zasilane przez moduł ECO-DRIVE 25C GenSet. Dzięki nim róże mogą w doskonałym stanie pokonać trasę z plantacji na aukcję.

Następnie jadą do hurtowni lub importera. Właściwe warunki i optymalną temperaturę w dalekiej podróży przez całą Europę zapewniają im agregaty naczepowe Vector™ 1550, również zasilane przez ECO-DRIVE 25C. Ich konstrukcja sprawia, że dokładnie utrzymują zadaną temperaturę i wilgotność, co minimalizuje ryzyko wystąpienia pleśni i innych typów grzybów oraz zniszczenia roślin.

Całą wędrówkę róż można obejrzeć na www.coolbycarrier.com/coolvalentinesday.