Alcoa Wheels świętuje 20 lat innowacji w Köfém

fot. Alcoa

Burmistrz miasta Székesfehérvár Cser-Palkovics i ambasadorka St. Zjednoczonych na Węgrzech Colleen Bell odwiedzają załogę fabryki Alcoa, aby zainaugurować budowę nowej linii produkcyjnej i uczcić ekspansję zakładu Székesfehérvár.

Wraz z ogłoszeniem inwestycji na łączną kwotę 16 mln euro w jednostce Köfém Wheels w Székesfehérvár, Alcoa Wheels świętuje dziś 20-lecie wprowadzania innowacji i ekspansji na Węgrzech. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Alcoa zainwestowała ponad 60 mln euro w rozwój Köfém celem wzbogacenia europejskiej oferty innowacyjnych, kutych aluminiowych felg do samochodów użytkowych.

Mieszkańcy Székesfehérvár są niezwykle dumni z tego, że mogą świętować kolejny ważny etap naszej współpracy partnerskiej i rozwoju z Alcoa. Jesteśmy również zadowoleni z faktu, iż najbardziej innowacyjne felgi do samochodów ciężarowych, autokarów i przyczep powstają właśnie u nas – powiedział burmistrz miasta András Cser-Palkovics.

Spółka Köfém Wheels została założona w 1996 r. z zaledwie 32 pracownikami. Po uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych na początku przyszłego roku jej zatrudnienie sięgnie prawie 500 osób. Zgodnie z ogłoszonym dziś planem Köfém wzbogaci się o dwie linie produkcyjne, które jeszcze lepiej zaspokoją rosnący w Europie popyt na mocniejsze, lżejsze i łatwiejsze w konserwacji od felg stalowych felgi Alcoa. Inauguracja pierwszej z dwóch linii miała miejsce dzisiaj. Na ultranowoczesnej, charakteryzującej się dużą elastycznością pracy linii wykończane będą opatentowane felgi Alcoa LvL ONE® i Dura-Bright® EVO. Linia wykończeniowa jest niejako kolejnym krokiem rozwoju firmy. W ubiegłym roku, aby zaspokoić popyt na felgi Dura-Bright® EVO podwojono ich produkcję. Druga linia, której otwarcie zaplanowano na początek przyszłego roku, będzie specjalizować się w obróbce różnorodnych produktów Alcoa Wheel.

W ceremonii wzięli udział, między innymi ambasadorka St. Zjednoczonych na Węgrzech Colleen Bell, wiceminister ds. zagranicznych László Szabó i burmistrz Székesfehérvár András Cser-Palkovics. Tim Myers, prezes Grupy Alcoa Transportation and Construction Solutions, którego  częścią jest Alcoa Wheels powiedział: Po dwóch dekadach innowacji, produkcji i współpracy partnerskiej w Székesfehérvár możemy z dumą powiedzieć, że produkowane na Węgrzech felgi Alcoa są obecne dziś na wszystkich europejskich drogach i autostradach. Po tych dwudziestu latach przyszłość Alcoa Wheels w Europie i tu na Węgrzech zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco i optymistycznie.