Agregaty Rivacold w ofercie Frigocar

W Polsce produkty Rivacold znaleźć można w ofercie Frigocar, która zapewnia montaż i serwis produktów oraz 24-miesięczną gwarancję (fot. Frigo)

Do niedawna spółka Frigo istniała w świadomości klientów wyłącznie jako dostawca i wykonawca instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych stacjonarnych, m.in. w sieciach handlowych, stacjach paliw czy w przemyśle.

Klienci, którzy oczekują kompleksowej oferty i obsługi, mogą również obecnie skorzystać ze współpracy Frigo z uznanym na rynku europejskim włoskim producentem samochodowych agregatów chłodniczych Rivacold, który świętuje właśnie 50-lecie założenia firmy.

Współpraca z Rivacold dotycząca chłodnictwa transportowego rozwijana jest dynamicznie w całej Europie od kilku lat, a wysokiej jakości solidne samochodowe agregaty chłodnicze przeznaczone są do samochodów dostawczych o dmc. do 3,5 t. W Polsce produkty Rivacold znaleźć można w ofercie Frigocar (więcej informacji na stronie www.frigocar.pl), która zapewnia montaż i serwis w całym kraju oraz 24-miesięczną gwarancję.

Transport chłodniczy samochodów o kubaturze przestrzeni ładunkowej do 8 m3 (do 0°C) oraz 5 m3 (do –20°C) dzięki jednowentylatorowym agregatom z napędem od alternatora (model BAT – battery units) może być jeszcze bardziej bezpieczny i niezawodny. Rozwiązanie to charakteryzuje się niezwykle prostym montażem, nie wymaga ingerencji w silnik pojazdu oraz nie wpływa na właściwości jezdne, dzięki czemu zdobywa coraz większą popularność klientów. Urządzenia te występują w różnych opcjach zasilania (12 V, 12/230 V) oraz z dodatkową funkcją grzania.

Z kolei samochody dostawcze o kubaturze przestrzeni ładunkowej nieprzekraczającej 27 m3 (dla 0°C) oraz 20 m3 (dla –20°C) mogą być wyposażone w dwuwentylatorowe agregaty chłodnicze z napędem bezpośrednim. Przykładem są agregaty DDU (direct drive unit). Urządzenia występują w różnych opcjach zasilania (12 V, 12/230 V oraz 12/400 V) z dodatkową funkcją grzania.

Warto zauważyć, iż agregaty chłodnicze samochodowe Rivacold zostały zaprojektowane i dopracowane z myślą o niezawodności działania (wyposażone są w m.in. podzespoły Danfoss, wymienniki Rivacold, których jakość została doceniona w ekstremalnych warunkach chłodnictwa przemysłowego), jak również elastyczności przejawiającej się w postaci dowolnej konfiguracji montażu urządzenia na dachu lub ściance (bez dodatkowych przystawek). Każdy agregat pracujący w oparciu o czynnik chłodniczy R-404A może zostać wykorzystany jako urządzenie chłodnicze lub mroźnicze. Klienci doceniają solidność wykonania, w tym miedziane rurki wymienników skraplacza oraz parownika, dzięki czemu serwis jest bardziej ekonomiczny i bezproblemowy.

Dwuwentylatorowy agregat chłodniczy z napędem bezpośrednim DDU (fot. © Frigo)
Dwuwentylatorowy agregat chłodniczy z napędem bezpośrednim DDU (fot.  Frigo)