Rozwój firmy Kögel w całej Europie

fot. Kögel

Firma Kögel odnotowała w pierwszym półroczu 2016 r. znaczny wzrost liczby zleceń w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. W okresie od stycznia do czerwca wzrost wyniósł 20%. Fakt ten należy zawdzięczać sprawdzonej jakości produktów oraz zwiększonej aktywności firmy Kögel w Europie.

Rozbudowa sieci dystrybutorów i placówek serwisowych w Hiszpanii

Od niedawna maksymą hiszpańskiego oddziału firmy jest „Wszystko od ręki”. Za zbyt pojazdów użytkowych oraz serwis części zamiennych i usługi warsztatowe odpowiedzialnych jest obecnie na miejscu pięciu nowych partnerów firmy Kögel:

  • eLe Ka Trailers w regionach: La Rioja, Kantabria, Kraj Basków, Asturia, Galicja i części regionów Kastylii i León
  • Kental Trailer w regionach: Aragonia, Nawarra i części regionów Kastylii i León
  • Autorrege w regionach: Kastylia-La Mancha, Estremadura, Madryt i części regionów Kastylii i León
  • Talleres Inter S.L w regionach Walencja i Balearów
  • Veinsur S.A.U. w regionie Andaluzja

Ponadto Asociación De Recambistas „ADR 98″ w Hiszpanii odpowiada za kierowanie siecią dystrybucji części zamiennych.

Rozbudowa sieci placówek serwisowych we Włoszech

Szeroko rozbudowana sieć serwisowa z odpowiednim dostępem do części zamiennych to doskonała wiadomość dla wszystkich klientów firmy Kögel we Włoszech oraz przewoźników przejeżdżających przez terytorium Włoch. Między grupą Maurelli posiadającą ogółem 26 filii we Włoszech, która specjalizuje się w dystrybucji części zamiennych do samochodów ciężarowych i użytkowych, a firmą Kögel doszło właśnie do zawarcia długoterminowej umowy o współpracy partnerskiej. Dzięki temu klienci Kögel oraz autoryzowane warsztaty serwisowe Kögel we Włoszech mogą błyskawicznie zamawiać oryginalne części zamienne Kögel, zyskując przy tym następujące korzyści: zamówienia składane w języku ojczystym, krótki czas dostawy dzięki gęstej sieci filii, korzystne ceny zrównane z cennikiem z Kögel Part Shop.

Kögel Assistance: Pomoc drogowa dostępna niemal w całej Europie

Europe Net związana z ADAC TruckService w lipcu br. przejęła w imieniu firmy Kögel usługi pomocy drogowej świadczonej przez 24h na dobę i 7 dni w tygodniu w wielu krajach Europy. Klienci firmy Kögel zyskali tym samym na terenie niemal całej Europy dostęp do sieci pomocy drogowej Europe Net przez okrągłą dobę pod bezpłatnym numerem infolinii: 00800 82858888. Europe Net przejmuje na zasadach wyłączności całość procesów zarządzania i administracji paletą usług w zakresie pomocy drogowej pod nazwą „Kögel Assistance”, świadczonej na skalę międzynarodową. W tym celu istniejąca od 2010 r. współpraca wewnątrzkrajowa na terenie Niemiec została rozszerzona na wiele innych krajów europejskich.

Udoskonalenie serwisu części zamiennych i usług warsztatowych we Francji

Już w ubiegłym roku za sprawą grupy TODD nastąpiło znaczne rozszerzenie sieci usług na terenie Francji. Ponad 30 warsztatów rozsianych po całej Francji, sklep internetowy z częściami zamiennymi i związany z nim bardzo wydajny dział logistyki części zamiennych gwarantują dostawy wielu produktów w ciągu 24h.