FTV 850: idealny do transportu bardzo długich łopat

Model Goldhofer FTV 550 udowodnił już, że nawet bardzo długie łopaty wirników mogą być bezpiecznie przetransportowane przez tereny zabudowane i ciasne zakręty w drodze do najbardziej odległych miejsc – na zdjęciu jedno z zadań zrealizowanych przez firmę Anipsotiki (fot. Anipsotiki)

Goldhofer prezentuje swoje największe jak dotąd urządzenie do transportu łopat turbin wiatrowych – jest to moduł FTV 850. Nowe rozwiązanie pozwala na bezpieczny i ekonomiczny transport najnowocześniejszych łopat wirników turbin wiatrowych.

Firma Goldhofer – uznany ekspert od transportu ciężkiego – wprowadza na rynek nowy moduł FTV 850 jako swój najnowszy projekt w grupie pojazdów specjalnych do transportu łopat turbin wiatrowych. Moduł FTV 850 może być nie tylko w wersji o szerokości 3 m, ale także w dzielonych kombinacjach o szerokościach do ponad 4 m. W zależności od wariantu wyposażenia można przewozić nawet najdłuższe i ciężkie łopaty wirników – dysponując momentem obciążenia do 850 mt można je podnosić i elastycznie transportować – niezależnie od tego, czy moduły MTV 850 są ciągnięte, czy samobieżne.

W kombinacji z dzielonymi pojazdami i osprzętem za obszarem załadunku FTV 850 ma znacznie większą stabilność przy jednocześnie niskiej masie balastu. W ten sposób nowy system transportowy firmy Goldhofer ma nisko położony środek ciężkości i bardzo dużą stabilność ograniczającą możliwość przewrócenia, jednocześnie przy niskich obciążeniach osi. Zapewnia to niezwykle wydajne użytkowanie.

Firmy transportowe na całym świecie od wielu lat polegają na elastycznych i wydajnych w zastosowaniu urządzeniach do transportu łopat turbin wiatrowych firmy Goldhofer. Nowy model FTV 850, który może być również używany z dzielonymi modułami transportowymi, rozszerza udaną koncepcję modelu FTV 550. W zależności od wymagań dostępne są różne opcje z adapterami opartymi na różnych kombinacjach równoległych. To sprawia, że FTV 850 idealnie nadaje się do transportu bardzo długich łopat.

Wraz z prezentacją modelu FTV 850 firma Goldhofer rozszerza swoją ofertę specjalnych rozwiązań transportowych przeznaczonych dla energetyki wiatrowej. Oparte na tej samej koncepcji rozwoju co modele FTV 300 i FTV 550 niezwykle elastyczne systemy transportowe FTV 850 mogą być stosowane zarówno w pracy z modułami ciągnionymi, jak i samobieżnymi. Zamontowana łopata wirnika może być swobodnie obracana wokół własnej osi i podnoszona pod kątem do 60°. Dzięki temu drzewa, budynki i ciasne zakręty nie są przeszkodą, a transport jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań transportowych. Dzięki FTV 850 możliwe jest szybkie i wydajne stworzenie zestawu transportowego o żądanej konfiguracji. FTV 850 można łączyć z dużą liczbą sprawdzonych, wytrzymałych modułów Goldhofer, takich jak PST/SL-E, THP/SL lub ADDRIVE.

Pierwsze moduły FTV 850 zamówione zostały przez firmę Anipsotiki. Obszary działalności, w których wiodąca specjalistyczna grecka firma transportowa Anipsotiki działa od ponad 50 lat, obejmują podnoszenie i transport ciężkich i ponadgabarytowych ładunków, alternatywne systemy podnoszenia oraz montaż, serwis i konserwację turbin wiatrowych „pod klucz”. Bogata baza klientów obejmuje znane firmy budowlane, rafinerie, stocznie i producentów turbin wiatrowych.

FTV 850 w konfiguracji testowej z dzielonymi modułami THP/SL Split (fot. Goldhofer)