Spies Hecker ułatwia cyfrową analizę koloru i zapewnia użytkownikom elastyczność pracy za sprawą platformy Phoenix Cloud. Dzięki internetowej bazie danych i połączeniu w warsztacie różnych urządzeń do Wi-Fi cały proces – od analizy koloru przez wyszukanie go w bazie po wybranie receptury – można przeprowadzić z dowolnego miejsca w warsztacie, nawet z biura.
W wielu warsztatach dobieranie kolorów na podstawie wzorników to już historia. Obecnie pomiar koloru wykonuje się narzędziami cyfrowymi, a właściwą recepturę do uzyskania danego odcienia wyszukuje się w kilka sekund dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu kolorystycznemu.
„Prosta obsługa oraz szybkość technologii cyfrowej znacznie usprawniają pracę warsztatu i zapewniają pracownikom elastyczność – wyjaśnia Tomasz Krupa, Spies Hecker Brand Sales Leader. – Ma to pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego warsztatu, ponieważ znacznie ułatwia pracę”.
Do tej pory sercem każdego systemu do zarządzania kolorami był komputer stacjonarny w mieszalni. Jednak dzięki nowoczesnej platformie Phoenix Cloud wszystkie procesy związane z zarządzaniem kolorami można teraz przeprowadzać z poziomu urządzeń mobilnych z dostępem do internetu.
Nowa technologia oznacza, że wszystkie informacje i narzędzia są zintegrowane poprzez platformę Phoenix Cloud. Niezbędne urządzenia – od spektrofotometru Color Dialog Phoenix przez wagę po drukarkę – są podłączone do sieci Wi-Fi. Aby obsługiwać poszczególne urządzenia nie trzeba przebywać w mieszalni. Platforma Phoenix Cloud łączy wszystkie urządzenia podłączone do sieci Wi-Fi, w tym komputery stacjonarne w mieszalni, komputery biurowe, smartfony i tablety. Potrzebne jest jedynie Wi-Fi.
Spies Hecker oferuje trzy pakiety – każdy dostosowany do stopnia cyfryzacji warsztatu. Pierwszy wariant, z podstawowymi możliwościami sieciowymi, to Phoenix Cloud Base. Kolejny, częściowo bezprzewodowy, to Phoenix Cloud Classic, a ostatni – w pełni bezprzewodowo zintegrowany z siecią Wi-Fi i podłączonymi urządzeniami – Phoenix Cloud Hi-TEC Performance.
Wszystkie trzy pakiety zapewniają użytkownikom bezpośredni dostęp do internetowej bazy kolorów Phoenix. System porównuje wyniki pomiaru z ponad 200 000 receptur kolorystycznych. Baza danych aktualizuje się na bieżąco, gdy jest podłączona do Internetu, dzięki czemu użytkownicy mają zawsze szybki dostęp do receptur najnowszych i najbardziej nietypowych kolorów.
Kolejną zaletą technologii Axalta jest możliwość przechowywania danych w chmurze oraz połączenia jej z innymi systemami warsztatu, np. do zarządzania magazynem lub zamówieniami. „Niezmiennie dostarczamy warsztatom praktyczne i przydatne rozwiązania, które ułatwiają im pracę” – mówi Tomasz Krupa. – Phoenix Cloud Hi-TEC Performance, najbardziej rozbudowany z pakietów, umożliwia całkowicie bezprzewodową współpracę z różnymi urządzeniami”.