Bosch z dwiema nagrodami

fot. Bosch

Fabryka układów hamulcowych Robert Bosch w Mirkowie k. Wrocławia otrzymała tytuł Fabryki roku 2017 w kategorii IT dla przemysłu. Jury konkursu doceniło wdrożone rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0.

Nasze projekty skupiają się głównie na nowoczesnym zarządzaniu procesami produkcyjnymi oraz zarządzaniu przepływem materiałów. Wszystkie linie produkcyjne w naszej fabryce generują setki istotnych danych, które w ramach systemu MES (Manufacturing Execution System) są analizowane i stanowią podstawę do budowania ciągłości, jakości i wysokiej wydajności procesu produkcyjnego – powiedział Piotr Pyzio, dyrektor zakładu w Mirkowie. Firma wykorzystuje też tzw. ActiveCocpity, które cyfrowo prezentują niezbędne dane dostarczane automatycznie przez MES oraz technologię RFIC do kontroli nad przepływem komponentów.

Fabryka Boscha w Mirkowie produkuje zespoły mocy oraz podzespoły do układów hamulcowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Jej najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem jest iBooster, czyli autonomiczny zespół mocy hamowania, funkcjonujący bez konieczności użycia wspomagania podciśnieniowego, które z kolei jest wytwarzane przez silnik spalinowy (lub pompę próżniową w silniku Diesla). Od 2017 r. fabryka w Mirkowie jest jedynym globalnym dostawcą iBoostera. Kupują go tacy klienci, jak Honda, Tesla, VW, Audi, Porsche, GM i Chrysler-FCA.

Konkurs Fabryka roku 2017 zorganizowało wydawnictwo Trade Media International oraz magazyny „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu” i „Control Engineering Polska”.

Krystyna Boczkowska, prezes zarządu firmy Robert Bosch, zajęła drugie miejsce w rankingu „100 Kobiet Biznesu 2017” organizowanym przez „Puls Biznesu” (fot. Bosch)

Druga nagroda trafiła do rąk Krystyny Boczkowskiej, prezesa zarządu Robert Bosch i  przedstawicielki Grupy Bosch w Polsce. Pani prezes zajęła drugie miejsce w organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu” rankingu „100 Kobiet Biznesu 2017”.

Jak większość kobiet, dosyć długo czekałam na najwyższe stanowisko w organizacji Boscha w Polsce, potwierdzając wyniki badań McKinsey z roku 2013, które dowodzą, że mężczyźni są awansowani za swój potencjał, a kobiety za pracę. Mój sukces zawdzięczam wszystkim szefom, którzy dostrzegli u mnie potencjał managerski i poprzez mądry mentoring rozwijali moje liderskie kompetencje  – podkreśliła Krystyna Boczkowska.